FORMMETAL, 1990’lı yıllardan bu yana, müşteri odaklı ve sürekli iyileştirme temeline dayanarak işlerliğini devam ettirdiği Kalite Yönetim Sistemi’ni, 2006 yılında belgelendirerek TS EN ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistem Belgesi’ni almaya hak kazanmıştır. Halen TS EN ISO 9001:2015, TS EN ISO 14001:2015, IATF16949:2016 ve ISO 45001:2018 belgelerine sahiptir.
Kalite Yönetim Sistemi’nin yanı sıra, FORMMETAL, yükseltilmiş döşeme sistemlerine yönelik ürünlerini İngiltere CERAM laboratuarlarında yaptırdığı çeşitli deneylerle belgelendirmiştir.
Üretim kalite düzeyini arttırmaya yönelik bilgisayar kontrollü, yüksek hassasiyete sahip makine yatırımlarının yanı sıra; FORMMETAL, ürünlerinin spesifikasyonlara uygunluğunu üretimin çeşitli safhalarında yaptığı izleme ve ölçme faaliyetleri ile sağlamaktadır.
Üretim öncesi ve sonrasında yapılan muayene ve deneylerle birlikte, proses içi kontrollerle de oluşabilecek hataların önlenmesi amaçlanmaktadır.
Muayene ve deney faaliyetleri, Bilgisayar Kontrollü Üç Boyutlu CMM cihazı, özel olarak tasarlanan mastarlar ve kalibrasyonlu diğer ölçüm cihazları ile gerçekleştirilmektedir.
Tüm bunlara ek olarak, FORMMETAL, en değerli sermayesinin İnsan Kaynakları olduğu anlayışıyla ve sürekli eğitim felsefesiyle, çalışanlarına, hem mesleki becerilerini geliştirme hem de kalite bilincini yerleştirme konusunda iç ve dış eğitimler sağlamakta, iç ve dış müşterilerine verdiği sözü yerine getirmeye yönelik çabalarını her geçen gün arttırarak sürdürmektedir.

Kalite Politikamız

Ürün ve hizmetlerimizin arkasında olmak,
Müşterilerimizin güvenini kazanmak,
Müşteri isteklerini, ihtiyaçlarını anlamak ve bunları karşılayacak çalışmalar yapmak,
Hatalı ürün çıkmaması yerine hatalı ürün üretilmemesi prensibinin uygulanması,
Firma çalışanlarının huzur ve güvenini sağlayarak, ürünlerin kalitesini artırmak,
Firma çalışanlarının kendisini “Formmetal Ailesi”nden hissetmesini sağlamak,
Müşterilerimize, yan sanayimize ve çalışanlarımıza verdiğimiz sözü tutmak,
Ve bütün bunları yerine getirebilmek için yasal mevzuatlar çerçevesinde Kalite Yönetim Sistemi’nin şartlarına uymak ve etkinliğinin sürekli iyileştirilmesini sağlamak.

İSG Politikamız

Ruhen, bedenen ve sosyal olarak sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamak,
Tüm işletmede, hayatın her alanında İSG’ ni esas alan bir bilinç ve sahiplenme sağlamak,
Çalışma hayatı ve ortamı ile ilgili gerekli mevzuatı eş zamanlı takip ederek uyumluluğu sürdürmek,
Güvenli bir çalışma ortamı için tehlikeli durumları ve tehlikeli davranışları ortadan kaldırmak, sıfır meslek hastalığı ve kaza ile çalışmayı hedef almak,
Sadece kaza ve hastalık değil; tüm tehlike ve risklere karşı hassas, duyarlı, sorumlu, önleyici ve düzeltici yaklaşım sergilemek,
Ürün ve hizmet kalitesinde iş güvenliği bilinciyle verimliliğin artmasını sağlamak,
Bu çalışmaları bir yönetim sistemi ile etkin biçimde uygulayarak sürdürülebilir kılmak.